11.04.2019 Powiat namysłowski wdroży własną aplikację. Ma pomóc poznawać zabytki

Powiat namysłowski wdroży własną aplikację. Ma pomóc poznawać zabytki

Najpóźniej w lipcu ma być gotowa aplikacja prezentująca walory powiatu namysłowskiego. Użytkownicy będą mogli znaleźć w niej informacje na temat wszystkich zabytków, które znajdują się na terenie powiatu.

Informacje będą dostępne w języku polskim, a także angielskim i niemieckim. Z aplikacji będzie można korzystać na urządzeniach z systemem iOS i android, a także poprzez przeglądarkę internetową. Oprócz informacji o ciekawych obiektach, użytkownicy mają w niej znaleźć także inne przydatne funkcje.

- Chcielibyśmy, aby również za pomocą tej aplikacji można było umówić się na zwiedzanie danego obiektu, ponieważ, szczególnie jeżeli chodzi o kościółki, często zwiedzający, przyjeżdżając do jakichś miejscowości, nie mają pewności, że taki kościółek będzie otwarty czy tez udostępniony zwiedzającym - wyjaśnia starosta namysłowski Konrad Gęsiarz.

Oprócz tego, w programie znajdą się zdjęcia i panoramy 3D, głosowy opis wybranych miejsc, informacje o trasach turystycznych czy zabawy terenowe łączące edukację z turystyką regionalną.

Za wykonanie aplikacji, powiat zapłaci 166 tysięcy złotych. Firma z Krakowa, która jako jedyna przystąpiła do przetargu, będzie musiała opracować także treść wyświetlanych informacji.

źródło:http://radio.opole.pl/100,275256,powiat-namyslowski-wdrozy-wlasna-aplikacje-ma-po ,dostęp: 11.04.2019r.